A tested sok olyan információt ad arról, hogy mi történik benned, amiről talán nem is tudsz. A tünetek, amelyeket megmutatunk, megmutatják, mi hiányzik, így visszanyerheti önbizalmát és egészségét.
Ha úgy veszed észre, hogy korpásodsz, akkor az étrendedből hiányoznak az egészséges zsírsavak, amelyek a szervezeted természetes zsiradékai. A probléma leküzdéséhez mindössze heti két halételre van szükség. A többi a dióban és a lenmagban található.
A magas folsavtartalmú élelmiszerek erős és egészséges hajat biztosítanak. Ha nem jut elég B-vitaminhoz, a haja elvékonyodik és törékennyé válik. Már egy csésze fehér rizs és egy csésze nyers spenót is orvosolhatja ezt a hiányosságot, így a napi táplálékbevitel 60%-át biztosíthatja.
Ha szürkés a haja, előfordulhat, hogy rézhiányban szenved, amely fontos szerepet játszik a melanin termelésében, és meghatározza a haj színét. Ellenőrizheti a rézszintjét is, és tartósított puhatestűeket, osztrigát és gombát is beiktathat az étrendjébe.
Ha a szervezetének több B12-vitaminra van szüksége, szájfekély vagy repedések alakulhatnak ki a szájüreg oldalán. Egészítse ki étrendjét B12-forrással. Egyen több baromfit, vörös húst és tojást. Ha vegetáriánus, ez egy kicsit nehezebb lehet, de gazdag ételekkel, például tejjel, gabonafélékkel és étkezési zsírral megoldható.
A pattanások a kezeden cink- és A-vitaminhiányra utalnak. Mindkét tápanyag létfontosságú a bőr egészsége szempontjából, és döntő szerepet játszik a sebek gyógyításában. Bőséges mennyiségű cinket talál a baromfiban, a humuszban és a tökmagban, A-vitamint pedig az édesburgonyában és a sárgadinnyében. Ha táplálékkiegészítőket szed, némelyikük pénzkidobás, és akár veszélyes is lehet az egészségére.
A felesleges sav a gyomorban vitaminproblémának tűnhet, de elpusztítja az ételben lévő tápanyagokat, és teljesen elnyeli a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat. Ezt lázcsillapító oldattal orvosolhatja, amely csökkenti a gyomorsavat. Vannak, akik az almaecetet vízzel együtt veszik be az étkezéshez.
A jó alvás ellenére jelentkező fáradtság D-vitaminhiányra utal, és ennek alkalmazása segíthet a probléma orvoslásában. Kutatások kimutatták, hogy a több D-vitamin bevitele több energiát ad, és kevésbé fáradunk el. A probléma megoldásához használjon dúsított tejtermékeket (joghurt, tej), tejmentes termékeket (mandula vagy szójatej), bizonyos halfajtákat (szardínia), sőt, ultraibolya fényben termesztett gombákat is.
Ha csak úgy nekimegy valaminek, és az egy hatalmas zúzódássá válik, gondolja meg, hogy elegendő C-vitamint kap-e. Általában segít a kollagén előállításában, amely részt vesz az erek építésében. A zúzódások „annak a jelei lehetnek, hogy meggyengültek a vér áramlását biztosító hajszálerek. Ráadásul a stressz aláássa a C-vitamin-készletet, ami azt jelenti, hogy többre van szüksége belőle, mint gondolná. Az eper, a brokkoli és a mangó mind olyan élelmiszerek, amelyek több C-vitamint tartalmaznak, mint mondjuk egy narancs.
A lábgörcsöket a szervezetben lévő magnézium vagy kalcium hiánya okozza. A magnézium, mint elektrolit, a kalciummal együtt fontos szerepet játszik az izomösszehúzódásban. Az olyan élelmiszerforrások, mint a tökmag, a banán és az avokádó segíthetnek a magnézium problémáján. Ami a kalciumot illeti, a dúsított tej több kalciumot tartalmaz, mint a hagyományos tehéntej.
A székrekedés egyik oka a rosthiány az étrendben. Valójában a felnőttek a férfiak számára ajánlott napi 38 gramm, illetve a nők számára ajánlott napi 25 gramm mennyiségnek körülbelül a felét fogyasztják. A székletmozgásban szerepet játszó magnéziumban gazdagabb élelmiszerek fogyasztása mellett fontolóra veheti 120 mg magnézium-citrát pótlását is, és addig növelheti, amíg a rendszeresség nem javul. És ne feledkezzünk meg a rostokról sem. Jó választás erre a lencse, a brokkoli és az alma.
Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.