Blogolunk / Egészség

Méz köszvény esetén

Az ízületi betegségek széles körben elterjedt probléma, amely egyre több embert érint. A gyógyszeres kezeléssel gyakran szigorú diétát és étrendi korlátozásokat írnak elő, ezért a betegek azon tűnődnek, hogy a köszvény kezelésére szolgáló méz biztonságos és hasznos-e. A termék csökkenti a visszaesések számát, enyhíti a gyulladást, megszünteti a fájdalmat. A mézalapú gyógyszereket belsőleg, borogatás és masszázs formájában használják.

Lehetséges-e mézet enni köszvény esetén

A köszvénynél az ízületek gyulladása a húgysav-sók felhalmozódása miatt alakul ki a szövetekben. Ezek a lerakódások anyagcsere- és anyagcserezavarokhoz vezetnek. Jellemző tünetei a hirtelen fellépő, erős, főként éjszakai fájdalom, az ízület gyulladása és duzzanata. Ritkábban láz, hidegrázás. A köszvényt „férfi” betegségnek tartják, bár a nők is érintettek, de nem olyan gyakran.

Az anyagcsere-hibák problémájának megoldására szigorú diétát írnak elő. Felmerül tehát a kérdés, hogy a méz és a köszvény összeegyeztethető-e egymással. Ha a szervezetben húgysavfelesleg van, az édes termékek tilosak, de a virágnektár kivételt képez. Meleg vízzel, gyógynövény főzetekkel vagy cikóriával szabad használni. A legfontosabb dolog az, hogy tartsa be az adagot (legfeljebb napi 2 evőkanál).

A virágnektár csak kiegészítő terápiaként hatékony. Fontos, hogy a betegek kövessék az orvos által előírt étrendet.

Kezelési módszerek

A köszvényt kísérő tünetek megszüntetéséhez egy sor kezelési módszerre lesz szükség. Ezek közé tartozik a fizioterápia, a diéta, a gyógyszeres kezelés és a népi gyógymódok, beleértve a mézalapú gyógyszereket is. Ezek a módszerek együttesen segítenek megszabadulni a gyulladástól, fájdalomtól és duzzanattól, és visszaadják az ízület mozgékonyságát. A mézes gyógymódokat külső és belső használatra tervezték.

Külső használat

Egy gyakori külső módszer a virágnektár rendszeres bedörzsölése az érintett területre. A masszázsok segítenek növelni a vér és a nyirok áramlását az ízületi szövetekbe, ami beindítja a húgysav anyagcseréjét. Egy másik jótékony hatás köszvény esetén az enyhe fájdalomcsillapítás. A fájdalmas ízületet naponta kétszer 20 percig alaposan meg kell masszírozni.

A masszázzsal egyidejűleg, lefekvés előtt mézes borogatás ajánlott a gyógyító hatás fokozása érdekében.

Utasítások:

Vigye fel a méhpempőt a köszvényes csomóra.
Fedjük le egy gézkendővel, és fedjük le egy műanyag zacskóval.
Tekerjen egy törülközőt az ízület köré, rögzítse rugalmas kötéssel.
Tartsa 3-4 órán át (ha lefekvés előtt vitte fel, tartsa reggelig).
Az első 4 nap, naponta 1 kezelés minden nap, majd 6 napon keresztül naponta kétszer.
Kövesse a 16 napos kúrát, tartson 2 hét szünetet, majd ismételje meg.

Mézes borogatás az ízületekre

Gyakori variáció a hagyma, fokhagyma, fekete retek vagy aloe keverése mézzel. Az összetevők ezen kombinációi nagymértékben fokozzák a méhészeti termék gyógyító erejét.

Népszerű recept:

Őrölje meg a fokhagymát, a hagymát, az aloe levél pépét.
Kombinálja az összetevőket 1:1:1:1 arányban, adjon hozzá ugyanannyi nektárt.
Keverjük jól össze, ha szükséges, adjunk hozzá 1 teáskanál szódabikarbónát.
Az elkészítés után azonnal használja.

Egy másik recept: készítsen kivonatot a fekete retekből, vegyen 3 részt az így kapott léből, keverje össze 1 rész vodkával. Adjunk hozzá 2 rész mézet és 1 rész sót, keverjük össze. Hagyja hatni 50 percig, gyógyító keverékként alkalmazza borogatással.

Belső használat

A virágnektár belső fogyasztása csak gyógynövényes főzetekkel, teákkal kombinálva megengedett. Ajánlott növények: cickafark, menta, hegyi kőris, ribizli, áfonya. Ugyanilyen gyakori a rozmaring és a lóhere, a cikória, az orbáncfű és a cseresznye. Ezek a gyógynövények és bogyók segítenek a húgysav eltávolításában a szervezetből.

Az alkoholos gyógyszerek szigorúan tilosak köszvényes csomók esetén.

Ellenjavallatok

A táplálkozás fontos szerepet játszik a köszvényben, ezért gondosan figyelemmel kell kísérni az étrendet. A méhészeti termékek fogyasztását az orvossal kell egyeztetni, mivel a betegségben a szénhidrátok mennyisége csökken. Az orvosi engedély azonban nem az egyetlen kérdés. A virágnektár nem minden ember számára jó.

Ne fogyassza ha…:

Allergiás reakció vannak a pollenre vagy más összetevőkre;
Cukorbetegség esetén;
Krónikus gyomor-bélrendszeri, máj, hasnyálmirigy betegségek esetén.

Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.

Facebook Hozzászólások
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial