Blogolunk / Egészség

SZEZÁM – NÉLKÜLÖZHETETLEN A HOSSZÚ ÉLETHEZ

A szezámmag napi fogyasztása javítja az egészséget, visszahozza a fiatalságot és meghosszabbítja az életet.
Az ősi Indiában a szezám az örök fiatalság és a halhatatlanság szimbóluma volt. Az istenek eledelének nevezték. Az ájurvéda szerint ezek a magvak szattvikus (tiszta, kedvező) tulajdonságokkal rendelkeznek, és leggyakrabban rasayana – fiatalító, megnyugtató, nyugtató és pihentető gyógymódként használják a test és az elme számára.

A modern orvoslásban a szezámot elsősorban azért kedvelik, mert sok „fiatalító” E-vitamint és kalciumot tartalmaz. Tehát 100 gramm szezámmag fedezi a szervezet napi kalciumszükségletét. A szezámmagban található cink és foszfor pedig segít megelőzni a csontritkulást, mivel ezek a nyomelemek részt vesznek a csontszövet felépítésében.
Pozitív hatással van a mozgásszervi rendszerre, és terápiás hatással van a légzőszervi rendellenességekre – hörghurut, tüdőbetegség és asztma.

Egy teáskanál szezámmag napi fogyasztása nagyon jótékonyan hat a női ivarszervek normális működésére. A szezám fogyasztása csökkenti a masztitisz és más emlőbetegségek kockázatát is.
Ugyanakkor a nőknek tisztában kell lenniük azzal, hogy a szezámmag növeli a vér kiáramlását a menstruáció alatt, ezért óvatosnak kell lenniük, amikor szezámmagot fogyasztanak a terhesség alatt. Egyrészt a magas kalciumkoncentráció hozzájárul a születendő gyermek erős csontvázának kialakulásához, de másrészt – a szezámmagok túlzott fogyasztása növeli a baba elvesztésének kockázatát.

A szezámmagot regenerálódásra, vastagbéltisztításra, májműködési zavarokra, gyenge ínyre, fogszuvasodásra, hajhullásra és ízületi betegségekre használják. Ha a hidegen sajtolt szezámolajat kámforral, kardamommal és fahéjjal szórjuk meg, a halántékba dörzsölhetjük migrén esetén.

Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.

Facebook Hozzászólások
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial