Egészség

Hogyan lehet a legjobban erősíteni a veséket gyógynövényekkel?

Az urológiai területen jelentkező nehézségek csökkent veseműködésre utalhatnak. Figyeljünk oda ezekre a csodálatos páros szervekre, amelyek közül egyet akár el is adományozhatunk, és mégsem lesznek egészségügyi szövődményeink. Nem véletlen, hogy a kínai orvoslásban az emberi test legfontosabb szervének tartják őket.

A vesebetegség megelőzése

A vesék nagyon fontos szerepet játszanak az emberi szervezetben. Először is kiválasztják a salakanyagokat, és egyensúlyba hozzák a szervezet víz- és ásványi anyagszintjét. Emellett olyan hormonokat termelnek, amelyek fenntartják az ideális vérnyomást.

Ha meg akarja előzni e páros szervek betegségeit, kövesse az egészséges ivási rendet. Elegendő folyadék nélkül a vesék nem lesznek képesek megfelelően működni. A túlzott stressz, amely az egész emberi szervezetet megterheli, szintén nem kívánatos.

A nem megfelelő veseműködés tünetei

A vesebetegség sajnos csak nagyon észrevétlenül mutatja meg magát. Vannak azonban bizonyos tünetek, amelyek figyelmeztethetnek minket erre az állapotra. Ilyen például a vízvisszatartás és az ezzel járó súlygyarapodás.

Az urológiai területen bekövetkező különböző elváltozások, különösen a vizelési problémák szintén utalhatnak a veseműködés hiányára. A vizelet habozhat vagy nagyon sötét árnyalatúvá válhat. Egyéb tünetek közé tartozik a feltűnően alacsony mennyiségű vizelet.

A gyógynövények segíthetnek a veséknek

Gyógynövények a vesékért: melyiket szedjük?

Csalán

A megfelelő veseműködés támogatására kézenfekvő választás a csalán. Ez elképesztő méregtelenítő hatást biztosít, amit a fiatal növényekből készített teából vagy friss levéből nyerhetünk.

A csalántea elkészítése nagyon egyszerű. Csak néhány friss vagy szárított csalánlevelet kell forrázni vízzel, és hagyni állni 5-10 percig. A csalánlevelek forrázása után nem csípnek, és kellemes, füves ízű teát adnak. A csalántea ízesíthető mézzel, citrommal, gyömbérrel vagy más fűszerekkel is, ízlés szerint .

A csalántea azonban nem ajánlott terhes vagy szoptató nőknek, valamint olyan embereknek, akik vérhígító vagy vízhajtó gyógyszereket szednek, mivel ezekkel kölcsönhatásba léphet.

Nyírfa

Az urológiai keverékekben nagyon gyakran találkozhat a fehér nyírfával is. Fő előnyei közé tartozik az erős méregtelenítő hatás. Ezek a vesék mellett az emésztőrendszert is támogatják.

A nyírfatea elkészítéséhez egy csapott evőkanálnyi (3 g) nyírfalevelet vagy kérget 2,5 dl vízzel forrázzunk le, és hagyjuk állni 15 percig. Ne használjunk fémszűrőt, mert az csökkentheti a hatóanyagokat. A teát leszűrjük, és ízlés szerint ízesíthetjük mézzel, citrommal vagy más fűszerekkel. Napi 3-4 csészényi nyírfateát ajánlott inni, étkezések előtt vagy között.

A nyírfatea ellenjavallt terhes vagy szoptató nőknek, valamint olyan embereknek, akik vérhígító vagy vízhajtó gyógyszereket szednek, mivel ezekkel kölcsönhatásba léphet.

Lóhere

Ne feledkezzünk meg a lóheréről sem, amely a vese- és hólyagproblémák időtálló gyógymódja.

A lóhere használata a vesebetegek számára többféle formában lehetséges. A leggyakoribb a lóhere tea, amelyet friss vagy szárított lóhere virágzatából készíthetünk. Egy teáskanálnyi lóhere virágzatot leforrázunk egy csésze vízzel, és 10-15 percig állni hagyjuk. A teát naponta 2-3 alkalommal fogyaszthatjuk, mézzel vagy citrommal ízesítve. A lóhere teát nem szabad túl sokáig főzni vagy állni hagyni, mert akkor keserű ízű lesz, és csökken a hatóanyag tartalma.

A lóhere tinktúra is hasznos lehet a vesebetegeknek, mert így a hatóanyagok jobban felszívódnak a szervezetben. A tinktúra elkészítéséhez 100 g friss vagy szárított lóhere virágzatot összekeverünk 500 ml 40%-os alkohollal, és egy üvegbe töltjük. Az üveget lezárjuk, és sötét, hűvös helyen tároljuk 4-6 hétig, közben naponta rázogatjuk. A tinktúrát leszűrjük, és egy sötét üvegben tároljuk. A tinktúrát naponta 3-4 alkalommal 20-30 cseppet fogyaszthatjuk, vízzel vagy teával hígítva.

Facebook Hozzászólások
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial