A diófa levele nagy mértékben tartalmaz jódot és cinket, ezeket az ásványokat nem igazán találjuk meg így együtt más termékekben. Valódi kincs, amit nagyon sok mindenre használhatsz.
A diófalevél a következő tulajdonságokkal rendelkezik:
- frissítő hatású,
- összehúzó hatású,
- izzadás gátló,
- gombaölő,
- gyógyító hatású,
- féreghajtó, tisztító hatású.
Milyen esetben használjuk a diófalevelet?
1. Húgyúti fertőzések esetén készítsünk erős főzetet a diófalevélből és vegyünk ülőfürdőt, hasmenés esetén is hatásos.
2. Ekcémák és fekélyek gyógyítására készítsünk infúziót a diófalevélből és ezzel borogassuk a problémás területet (2 kiskanál szárított vagy felaprított zöld diófalevél egy bögre vízhez).
3. Kéz és láb izzadás, csontritkulás, gyomor – bélrendszeri gondok, candida, húgyúti problémák esetén a diófalevélből készített fürdő ajánlatos.
A diófalevélből készített főzetet használhatjuk gargarizálásra, szájgyulladás, mandulagyulladás, ínygyulladás, szájpenész esetén.
A tea készítésének számtalan módja van, de akkor a legjobb igazán, mikor július-augusztus környékén megvastagodnak, de még sötétzöldek. A rozsdafoltos vagy sárgás levelek már nem használhatók. Árnyékos helyen kell szárítani, majd összemorzsolni és páramentesen tárolni. Leforrázva fogyasztandó, kúraszerűen.
Jó egészséget kívánunk! Ennek a cikknek a tartalma tájékoztató jellegű, a helyes diagnózis felállításáért és a megfelelő kezelésért konzultáljatok a háziorvossal!
Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.