Hirdetés

Blogolunk / Egészség / Tippek

Használod a következő gyógyszerek bármelyikét? Ellenőrizd, hogy milyen hatással lehet a látásodra!

gfgdfgdfgfddhddouui

Hirdetés

loading...

Kíváncsi vagy arra, hogy a gyógyszer, amit szedsz, árt-e a szemednek? Szárazak a szemeid? Vörösek, vizesek vagy viszketnek? Elmosódott a látásod? Általában az időjárást, az életkort vagy a háziállatokat okolják, de tudnod kell, hogy az ok sokkal kézenfekvőbb. A válasz megtalálható az általad használt gyógyszerekben.

kghjrtfjfghghhfh

Sokféle gyógyszer okozhat látászavart. A gyógyszerek mellékhatásai közül néhány elhanyagolható, például a száraz szem, de egyesek sokkal súlyosabbak lehetnek, és a látás elvesztéséhez is vezethetnek.

A gyógyszeres kezelés által okozott szemproblémák

Fényérzékenység

Napszemüveget viselsz szinte minden alkalommal? Ha ezeket a gyógyszereket használod, a szemed érzékeny lehet a fényre:

  • Antibiotikumok
  • Akne kezelésére alkalmas gyógyszerek
  • Gyulladáscsökkentő gyógyszerek
  • Diuretikumok a magas vérnyomás kezelésére alkalmas gyógyszerek

Ne tedd ki magad napfénynek a legkritikusabb órák alatt (10.00 – 16.00), védd a szemed napszemüveggel a káros UV sugárzás ellen.

Száraz szemek

Hirdetés

loading...

Amikor úgy érzed, hogy nagyon viszket a szemed, akkor nem védi elegendő könny réteg. Ez a réteg távolítja el a szennyeződéseket a szemedből és megakadályozza a fertőzéseket. Különböző gyógyszerek okozhatják a könnytermelés mennyiségének csökkenését. Ha ez megtörténik, akkor szemfájdalmat okozhatnak. Ezen kívül okozhatnak homályos látást vagy a fényre való túlzott érzékenységet is.

Ha az alábbi gyógyszerek bármelyikét használod, akkor elképzelhető, hogy gyakori szemszárazságtól szenvedsz:

  • Allergiás gyógyszerek (antihisztaminok)
  • Vizelethajtók
  • Antidepresszánsok
  • Béta blokkolók
  • Koleszterinszint-csökkentő gyógyszerek
  • Fogamzásgátló tabletták

Glaukóma (zöld hályog)

A glaukóma oka az emelkedett szemnyomás vagy a szemideg sérülése. Részleges látásromlást vagy teljes vakságot is okozhat, ha nem kezelik megfelelően.

Egyes gyógyszerek, például a kortikoszteroidok (erős gyulladáscsökkentők) okozhatják. A tudósok még mindig nem tudják, miért alakul ki ez az állapot. Egyesek úgy vélik, hogy ezek a gyógyszerek módosíthatják a szem összetételét és folyadék felhalmozódást okoznak. Amikor elkezdesz kortikoszteroidokat szedni, növeld a szemvizsgálatok gyakoriságát, hogy időben észrevegyék a glaukóma jeleit.

A glaukóma kialakulásáért ezek a gyógyszerek is felelősek lehetnek:

  • Antidepresszánsok
  • Parkinson-kór kezelésére szolgáló gyógyszerek

Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.

Facebook Hozzászólások
Itt tudod kedvelni és megosztani a bejegyzést:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial