Blogolunk / Diéta

Valóban segít a Spirulina a fogyás fokozásában?

Az utóbbi időben nagy a felhajtás a spirulina körül, amely egyfajta kék-zöld alga, amelyet szuperélelmiszernek tartanak, amely számos egészségügyi előnnyel jár, beleértve a súlycsökkentő tulajdonságokat is. Érdekes módon a spirulinát olyan neves űrügynökségek is elismerték, mint a NASA és az Európai Űrügynökség az űrutazásokhoz való táplálékkiegészítésre. Tehát, van-e igazság a spirulina fogyókúrás előnyeit övező hype mögött. Ebben a cikkben megpróbáljuk kideríteni ezt és még többet:

Mi az a Spirulina?

A spirulina egyfajta kék-zöld alga, amely egysejtű organizmusokból áll, amelyek fotoszintézist használnak az táplálék előállításához. A spirulina számos antioxidánst tartalmaz, többek között béta-karotint, fikocianint, tokoferolokat, mikrotápanyagokat, sőt omega-3 zsírsavakat is. Van benne fehérje, vas és más fontos ásványi anyagok is, mint például magnézium, vas, foszfor stb.

Miért tekinthető a Spirulina fogyókúrabarátnak?

1) A legnagyobb előnye – jó minőségű fehérjeforrás, tartalmazza az összes esszenciális aminosavat (18-at), amire a szervezetednek szüksége van; 100 grammonként akár 5,9 gramm fehérje is lehet benne. A fehérje kulcsszerepet játszik a fogyásban – növeli a jóllakottságot, termogén tulajdonságai révén több kalóriát éget el, megőrzi és építi az izmokat, fokozza az anyagcserét, szabályozza a vércukorszintet, valamint csökkenti az étel utáni sóvárgást. Ezért a szakértők azt javasolják, hogy a zsírégetés elősegítése érdekében fokozzuk a fehérjebevitelt.

2) Tanulmányok azt is kimutatták, hogy a spirulina javítja az inzulinrezisztenciát azáltal, hogy csökkenti a gyulladásos mediátorokat, például az IL-6-ot. Mint tudjuk, a fogyás inzulinrezisztenciával nehéz feladat, mert a gyakori inzulincsúcsok megkönnyítik a szervezet számára, hogy a felesleges vércukrot zsírként raktározza el!

3) A spirulinát szuperélelmiszernek tartják, mert olyan sok tápanyagot tartalmaz egybecsomagolva. Amikor a szervezetből hiányoznak az alapvető tápanyagok, mint például vitaminok, fehérjék, egészséges zsírok, szénhidrátok, ásványi anyagok, éhségjelzéseket válthat ki, hogy pótolja ezeket a tápanyagokat. Ha például a szervezetből hiányzik a vas, ami a vörösvértestekben lévő hemoglobin előállításához szükséges, a szervezet éhségjeleket küldhet, hogy vasban gazdag ételek fogyasztására ösztönözze az illetőt! Az olyan tápanyagokban gazdag élelmiszerek pedig, mint a spirulina, segítenek elnyomni az éhséget és az étvágyat azáltal, hogy tápanyagokkal árasztják el a szervezetet.

4) A spirulina prebiotikus tulajdonságokkal rendelkezik, így remek táplálék a bélrendszeredben élő jó baktériumok számára. Az olyan prebiotikumok, mint a spirulina, segíthetnek a jóllakottság növelésében és az étvágy szabályozásában. Amikor a prebiotikumokat a bélbaktériumok erjesztik, rövid szénláncú zsírsavakat termelnek. Ezek az SCFA-k bizonyítottan növelik az olyan hormonok termelését, mint a peptid YY (PYY), amelyekről kimutatták, hogy szabályozzák az étvágyat és elősegítik a jóllakottságot. Az étvágy szabályozásának elősegítésével a prebiotikumok segíthetnek csökkenteni az általános kalóriabevitelt és támogathatják a fogyási törekvéseket.

5) A spirulina magnézium-, vas-, B-vitamin-, jód-, foszfortartalma fokozza az anyagcserét és növeli a szervezet energiafelhasználását.

6) Tudtad, hogy a spirulina az omega-3 zsírsavak egyik ritka növényi forrása. Mint tudjuk, az omega-3 zsírsavak csökkentik a gyulladást, elősegítik a teltségérzetet, javítják az inzulinérzékenységet és csökkentik a testzsír felhalmozódását.

Összefoglalva, a spirulina jót tesz az általános egészségnek is. Adhatjuk turmixokhoz, zöld gyümölcslevekhez, vagy házi készítésű energiaszeletekbe is beépíthetjük. Azonban orvos tanácsát kell kérni, mielőtt a spirulina kiegészítést is bevennénk, hogy kizárjuk az esetleges mellékhatásokat. Azt is fontos megjegyezni, hogy bár a spirulina sok olyan tápanyagot tartalmaz, amelyek potenciális előnyökkel járnak a testsúlycsökkentés szempontjából, nem csodaszer, és nem helyettesítheti az egészséges és kiegyensúlyozott étrendet, a rendszeres testmozgást és az egészséges életmódot.

Reméljük, a cikk elnyerte a tetszését és nem felejti el, hogy megossza a barátaival és családtagjaival is. Köszönjük.

Facebook Hozzászólások
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial