Az árpa egészséget és boldogságot hoz az otthonba” – mondták őseink az árpáról. Az árpából az ókorban lisztet készítettek, amelyből kenyeret sütöttek. Őseink úgy hitték, hogy az árpaszemekből készült ételek és italok fogyasztása növeli az állóképességet, és erősíti az ember fizikai és szellemi erejét.
Avicenna értekezéseiben az árpaszemek főzetének tisztító és helyreállító hatásáról írt a szervezetre.
🌾Az árpa főzeteket és infúziókat kezelésére használják:
székrekedés, diszbakteriózis, ételmérgezések, helmintusfertőzések.
Vese- és hólyagbetegségek,
Légzőrendszer (tüdőgyulladás, hörghurut, torokfájás, torokgyulladás, tuberkulózis).
Emlőmirigyek (az árpavíz népszerűen elismert hatékony eszköz a szoptatás fokozására és a láz elleni küzdelemre, valamint kiegészítő táplálékként is használják a gyermekek számára).
Cukorbetegség (cukorbetegség esetén az árpa bármilyen formában ajánlott).
Ekcéma, seborrhoea, pikkelysömör, diathesis, urticaria, akne, furunculosis, gombás bőrsebek, herpesz.
Gyomorhurut, gyomor- és nyombélfekély, vastagbélgyulladás, epehólyaghurut, gyomor- és epeúti gyulladás, zsírmájdisztrófia, májzsugor, májzsugor, hasmenés.
Segít megtisztítani a szervezetet a „rossz” koleszterintől, méreganyagoktól.
Megakadályozza a kövek kialakulását a májban és az epehólyagban.
Magas vérnyomás, érelmeszesedés, szívkoszorúér-betegség, aritmia, tachikardia.
Aranyér, tromboflebitisz, visszerek,
Hatékony a szívroham és a stroke megelőzésében.
Erősíti a csont- és porcszövetet.
🌾 Az árpa triptofánt tartalmaz, amely nyugtató és altató hatású anyag. Az árpaleves jó az álmatlanság ellen.
Az árpa és az árpafőzet rendszeres fogyasztása kézzelfogható előnyökkel jár a női nemi szervek (emlőbetegségek, candidiasis (szájpenész), méh myoma, petefészek betegségek stb.) és a férfi nemi szervek (prosztatagyulladás, prosztata adenoma stb.) esetében.
🌾Az árpa főzete lázcsillapító, nyugtatja és gyógyítja a túlsavasodást, az emésztési zavarokat és más bélbetegségeket, a száraz köhögést, és a hólyaghurutot. A gazdag árpafőzet enyhíti a torokfájást, nagyon jó a gyulladt bőrfelületek, kiütések lemosására.
🌾 BARLEY MALT.
Az árpaszemeket csíráztatják és szárítják. Malátából készült vizes főzet (2-3 kanál liszt 1 liter forró vízhez), édesítve, naponta akár 5-6-szor 1/2 csészényit iszunk gyulladáscsökkentő, üdítő italként köhögés, hörghurut, gyomor-bélrendszeri betegségek, aranyér, valamint a vesék és a húgyutak betegségei esetén. Az árpamaláta jótékonyan hat az általános anyagcserére (bőrkiütések, furunkulózis stb. esetén).
🌾EGÉSZSÉGES ÁRPATEA
Vegyünk egy maréknyi egész árpaszemet, és pirítsuk meg egy száraz öntöttvas serpenyőben, amíg aranyszínűvé válik. Anélkül, hogy összetörnénk, tegyük vászon- vagy gézzacskóba, és dobjuk forrásban lévő vízbe körülbelül 10 percre.
Az ital gazdag sötétvörös színű lesz. Ízesítésképpen mézet is adhat hozzá. Az árpatea nyugtató hatású és jót tesz a gyomornak.
Az árpamagban található szilícium-dioxid és lizin segít a szervezetnek kollagént termelni, amely anyag a bőr rugalmasságát és feszességét adja, és az A- és E-vitaminnal együtt védi a bőrt a ráncoktól és a korai öregedéstől. Ezek a tulajdonságok lehetővé teszik a zúzott árpaszemek és az árpamaláta használatát a házi kozmetológiában (vitaminos maszkok és bőrradírok részeként).
Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.