A pajzsmirigyhormonok felelősek az anyagcsere, a testhőmérséklet és a megfelelő pulzusszám szabályozásáért.
Az alábbi 11 tünet pajzsmirigyproblémára utalhat, de a legtöbb ember nem veszi észre, vagy – sajnos – nem tulajdonít neki különösebb jelentőséget.
Gyakori izom- vagy ízületi fájdalom: Bizonyos esetekben ez a jelenség megmagyarázható, de ha a fájdalom kezelés nélkül nem enyhül, javasoljuk, hogy keresse fel orvosát!
Puffadás és duzzanat: A pajzsmirigyproblémák gyakran vezetnek puffadáshoz és duzzadt, vizenyős archoz.
Reszketés és szorongás: A pajzsmirigyhormonok befolyásolhatják más hormonok működését, ami koncentrációs zavarokhoz, megmagyarázhatatlan remegéshez és szorongáshoz vezethet.
Súlyváltozás: A hirtelen súlygyarapodás és a gyors fogyás szintén pajzsmirigyproblémákkal magyarázható. Ha ok nélkül hízik vagy fogy, keresse fel orvosát minél hamarabb!
Szabálytalan menstruáció: A pajzsmirigyproblémák a menstruációt is befolyásolhatják, egyes nőknél a ciklus túl hosszúra nyúlik vagy szabálytalan vérzést okozhat.
A szellemi funkciók változásai: Az állandó fáradtság és a szédülés érzése is előfordulhat pajzsmirigy hormonok alulműködése miatt.
Hőmérséklet-ingadozás: Pajzsmirigyproblémák esetén előfordulhat, hogy hideg időben izzadni kezd, meleg időben pedig fázni kezd.
Hajhullás, sápadt arc: A pajzsmirigyproblémák hajhullást, gyenge, törékeny és száraz hajat eredményezhetnek, és arcunk váratlanul elsápadhat.
Fáradtság, ingerlékenység: Az energiaszint csökkenhet, a pajzsmirigybeteg állandóan fáradt és ingerlékeny lehet. Ehhez még alvászavarok is társulhatnak.
Bélrendszeri problémák: A székrekedés és a hasmenés mind a pajzsmirigybetegség tünetei. A pajzsmirigyhormonok hatására a szervezet bélrendszere izgatottá válik, vagy képtelen tárolni magát, ami hasmenést vagy székrekedést okoz.
Túlzottan száraz bőr: A repedezett, hámló, viszkető és fájdalmas bőrt pajzsmirigy hormonzavar is okozhatja. A körmök textúrája is megváltozik és elvékonyodik, könnyen beszakadhat.