Idén leszek 75 éves. Természetesen mindenféle betegségem van – vérnyomás, magas vércukorszint – 7,9.
Diétázom, és egy jó receptet is elkezdtem használni, hogy a cukromat normális szintre hozzam. És működött!
Örültem, és úgy döntöttem, hogy megosztom az olvasókkal.
Vettem 3 kg nagy hagymát. Tíz nagyjából egyenlő részre osztottam. Reggel meghámoztam és feldaraboltam 1 részt, egy kis zománcozott lábasba tettem, és egy csésze (250 ml) forró vízzel felöntöttem. Forraljuk 8-10 percig.
Aztán levettem a hőfokot és kipréseltem. A hagymát kidobtam, és a folyadékot 3 részre osztottam, és naponta 3-szor 30 perccel étkezés előtt ittam. És így 10 napig szünet nélkül.
6 hónap múlva megismételtem.
A hagyma hét betegségre gyógyír.
A hagyma gazdag könnyen emészthető szénhidrátokban, amelyek között megtalálható a glükóz, a fruktóz, a szacharóz és mások, a B-, PP-, E-vitaminok, a karotin.
A hagyma ásványi anyagokat tartalmaz: vas, nátrium, kálium, kobalt, foszfor, kalcium, réz, cink, mangán, valamint szerves savakat: almasav, citromsav, illóolajok, fitoncidok.
A hagymával összehasonlítva a hagymaszár gazdagabb vitaminokban és ásványi anyagokban.
A hagyma táplálkozási előnyei jól ismertek.
Hagyma – hatékony szklerotikus szer, csökkenti a vércukorszintet, epehajtó hatású, serkenti a gyomor kiválasztó tevékenységét, a spermiumképződést, növeli a szexuális potenciát.
A hagyma kiváló a prosztata hipertrófiára.
A hagyma nagymértékben javítja az ételek ízét, vitaminokkal és ásványi anyagokkal gazdagítja, javítja az étvágyat, serkenti a szív- és érrendszert, enyhe hashajtó hatású, növeli az emésztőnedvek kiválasztását.
Mivel a hagyma, mint már említettük, olyan illóolajokat tartalmaz, amelyek kifejezett irritáló hatással vannak a nyálkahártyákra, a diétában ellenjavallt a használata gyomorhurut, gyomor- és nyombélfekély, valamint a gyomor-bélrendszer, a vese és a máj egyéb betegségei esetén.
A hagyma fitoncidjai elpusztítják az összes ismert baktériumot – az emberi fertőző betegségek kórokozóit.
A hagymát széles körben használják gennyes sebek, bőrégések, tőgygyulladás, csontvelőgyulladás, szájgyulladás, trópusi fekélyek, felső légúti és tüdőbetegségek kezelésére.
Hasznos a hagyma influenza esetén, mivel megelőzi a bakteriális szövődményeket.
Mindezekhez a hagyma terápiás tulajdonságaihoz hozzá kell tenni, hogy a hagyma javítja az immunrendszert, segít a torokfájás és az orrfolyás esetén, gátolja az olyan betegségek kialakulását, mint az érelmeszesedés és a magas vérnyomás.
A használata
A népi gyógyászatban a nyers, főtt, sült, szárított hagymát, friss leveleket, felső héjakat és magokat lé, pép, főzet és tea formájában széles körben használják terápiás célokra.
A friss hagymát szájon át ajánlott szedni, 10 g-mal kezdve és fokozatosan növelve a mennyiséget a középső fejig, – angina, a felső légutak katarrhája, krónikus hörghurut, hörgőasztma, tuberkulózis, a gyomornedv alacsony savassága, székrekedés, prosztatagyulladás és féregfertőzés esetén.
A hagyma hasznos az érelmeszesedés és a magas vérnyomás esetén is, mivel csökkenti a vér koleszterinszintjét.
Akut betegségekben a hagymát naponta 2-szer, krónikusan – naponta egyszer, 15-20 perccel étkezés előtt.
Ebben az esetben javítja az étvágyat, serkenti az emésztőnedvek kiválasztását, elősegíti az ételek emészthetőségét, enyhe hashajtó hatású, enyhén csökkenti a vércukorszintet. Ez utóbbi tulajdonsága felhasználható a cukorbetegség kezelésében.
Olyan betegségek jelenlétében, ahol a nyers hagyma kezelése nem ajánlott, nem kevésbé hatékony a főtt, sült és szárított hagyma, mivel a biológiailag aktív anyagok koncentrációja nagyon magas, és a szervek és szövetek irritációját okozó illóolajok mennyisége minimális.
A sült és szárított hagyma különösen hasznos a szívkoszorúér-betegség, szívritmuszavarok, magas vérnyomás, tuberkulózis, hasnyálmirigy-gyulladás, csökkent gyomorsavtartalmú gyomorhurut, gyomorfekély és nyombélfekély esetén, Máj- és vesebetegségek, vérszegénység (anaemia), vastagbélgyulladás, sugárzás okozta elváltozások, skorbut, impotencia, hiperspermia (elégtelen spermiumtermelés férfiaknál), vízkór, időskori székrekedés, viszkető bőrgyulladás, ki nem fejlődött kelések, rozsdás gyulladások és egyéb bőrelváltozások.
Ebből a célból a párolt, sült vagy szárított hagymát belsőleg 50-100 g-ban naponta 1-2 alkalommal 15 perccel étkezés előtt 15 perccel kell bevenni. A kezelés időtartama 2-3 hét. 10 nap elteltével a kezelést meg kell ismételni.
Bőrbetegségek esetén, a folyamat súlyosságától függően, a főtt vagy sült hagymával készült borogatás naponta 1-4 alkalommal.
Például furunkulózis esetén meg kell sütni egy hagymát, félbe kell vágni, az egyik forró felét egy éretlen furunkulusra kell helyezni, és kötéssel kell rögzíteni. 4-5 óránként cserélje.
Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.