A vérben lévő vércukorszintünket a glükóz mennyisége jelzi. A glükóz egyfajta cukor és szervezetünk fontos energiaforrása. Ha a vércukorszintünk magas vagy éppen ellenkezőleg, alacsony, hosszú távon végleges károsodásokat okozhat, ezért nem árt ismernünk, időben felismernünk és kezelnünk, ha probléma áll fent. Nem véletlen, hogy sok közismert személy támogatja alapítványok munkáját, kampányol és felhívja a figyelmet a vércukorszint ellenőrzésére, mert rendkívül sok az ebből adódó megbetegedés és a cukorbetegség.
MAGAS VÉRCUKORSZINT esetén hiperglikémiáról beszélünk, ebben az eseteben a testnek problémája van a glükóz megfelelő feldolgozásával.
Jelek melyek a magas vércukorszintre következtetnek:
- Homályos látás
- Gyakori vizelés
- Száj szárazság
- Impotencia
- Koncentrációs zavar
- Gyomor problémák
- Gennyes fertőzések
- Lassú sebgyógyulást
- Extrém fáradtság
- Fokozott szomjúság
- Viszkető bőr
- Száraz bőr
- Hízás
- Idegi problémák
Szerencsére vannak intézkedések melyekkel elkerülhető, vagy csökkenthető a vércukorszint. Naponta, alacsony glikémiás indexű ételeket kell fogyasztani. Ezek közé tartozik például egy tojás, néhány fej brokkoli, avokádó, egy marék dió, szilva, grapefruit, sovány szárnyas felvágott. Ha probléma áll fenn, tájékozódj az ilyen étrendről bővebbem és kérd szakember segítségét!
ALACSONY VÉRCUKORSZINT esetén hipoglikémiás állapotról beszélünk. Ez gyakori a fogyókúrázók esetében, illetve amikor nem jut szervezetünk elég ételhez, szénhidráthoz leesik a vércukrunk, amire a szervezet erős inzulinnal válaszol és leviszi a cukorszintet. Ha ez tartósan fennáll kialakul az inzulinrezisztencia és valójában így kezdődik a cukorbetegség, mert az inzulinrezisztencia sokáig tünetmentes, gyakran rejtve marad, egészen addig, amíg a tünetek jelentkeznek.
Alacsony vércukorszintre utaló jelek:
- Hirtelen jelentkező vagy folyamatos éhségérzet
- Gyengeség
- Szédülés
- Látászavar
- Homályos vagy kettős látás
- Aluszékonyság
- Remegés
- Fázásérzet, nyirkos verejtékező bőrrel
- Fejfájás
- Heves szívdobogás
Ha bármelyik, vagy több tünetegyüttest rendszeresen észlelsz, kérj vizsgálatot és szaktanácsot
Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.