Ez az egyik legnépszerűbb és legszélesebb körben használt fűszer a konyhaművészetben világszerte. Ma már kezd bebizonyosodni, hogy remek íze mellett erős orvosi haszna is van, hiszen számos egészségügyi problémán segít.
Sőt, a legújabb kutatások azt is megerősítik, hogy cukorbetegség esetén nagymértékben az inzulin helyettesítőjeként is működik, különösen, ha rendszeresen, napi rendszerességgel fogyasztják.
A fahéj hatása a cukorbetegségre
Rendszeres fogyasztás esetén a fahéj antidiabetikus hatást fejt ki a szervezetre, melynek során a vércukorszint természetes módon beáll.
A tudósok úgy vélik, hogy a fahéjban található anyagok utánozzák az egészséges emberek szervezetében természetes módon termelődő inzulin működését.
Ezek a megállapítások a Kaliforniai Egyetem kutatóitól származnak, akik rámutatnak a fahéjban található metil-hidroxikalkon nevű anyagra, amely erős antidiabetikus hatással rendelkezik, és csökkenti a vércukorszintet.
A magas vércukorszint ráadásul az elhízás és a súlygyarapodás egyik fő oka is.
A fahéj erősen gombaellenes hatású is, vagyis elnyomja a gombák és élesztőgombák képződését a szervezetben.
Hogyan kell fogyasztani a fahéjat
A fahéj ajánlott napi adagja cukorbetegség esetén 2 teáskanál naponta, amit legalább 2 adagra kell elosztani a nap folyamán.
Ehhez azonban ceyloni fahéj kell, nem pedig kínai, mivel ez nem tartalmaz kumarint (amely túlzásba vitt fogyasztás esetén potenciálisan káros vegyület a májra és a vesére nézve).
Íme egy példa egy lehetséges receptre
Szüksége lesz hozzá:
- 1 teáskanál fahéj
- 1 evőkanál zabpehelyliszt
- 1 pohár víz
Elkészítés:
Turmixoljuk össze az összes hozzávalót egy turmixgépben, majd fogyasszuk el ezt a keveréket. Naponta 2 alkalommal készítse el, például uzsonnára.
Fogyassza 15 napig. Ezt követően tartson egy hét szünetet, mivel hatással lehet a bélflórára, majd térjen át a napi egyszeri fogyasztásra.
Természetesen ez a cikk nem azt jelenti, hogy azonnal le lehet szokni az inzulinról. A fahéj szedése közben figyelnie kell magát, rendszeresen mérnie kell a vércukorszintjét, és csak ha az eredmények pozitívak, akkor próbálhatja meg fokozatosan csökkenteni az inzulin adagját az orvos felügyelete mellett.