Megszabadultam az álmatlanságtól és a hajhullástól egyszerűen a fehérjebevitel növelésével!
A fehérje azért nélkülözhetetlen a szervezet számára, mert hosszú aminosavláncok alkotják, amelyek feladata a fejlődésünk, növekedésünk biztosítása és a sejtek megújulásának fenntartása.
Hogy megértsük, mennyire szükségünk van ezekre az aminosavakra, tudd, hogy izmaink, szerveink és szöveteink összeállított fehérjékből épülnek fel. Ezek a fehérjék segítik a sebek gyógyulását, szabályozzák a vérszintet és semlegesítik a baktériumokat.
Ideális esetben az embereknek testsúlykilogrammonként 1 gramm fehérjét kellene fogyasztaniuk. Például ha 60 kg-ot nyom naponta 60 gramm fehérjét kellene fogyasztania.
Egy ilyen étrend még a kalóriaégetést is segíti amellett, hogy fenntartja az egészséges izmokat. Egy másik fontos részlet: Minél gyorsabb az életritmusa annál több fehérjére van szüksége.
Miért beszélünk erről? Mert a legtöbbünk fehérjehiányos de nem is tudunk róla. Ennek egyik bizonyítéka azok a tünetek, amelyek akkor jelentkeznek, amikor szervezetünk fehérjehiányban szenved.
Fehérjehiány esetén a szervezetünk nem tudja megfelelően eltávolítani a szabad gyököknek nevezett méreganyagokat. Ha ezek felhalmozódnak károsítják a sejteket növelik a betegségek kockázatát.
A fehérjehiány leggyakoribb tünetei a következők:
1) álmatlanság
Amikor a szervezetünk fehérjehiányban szenved édesség vagy pékáru iránti vágyunk támad. Ezen ételek túlzott fogyasztása pedig idővel tartós álmatlanságot okoz.
Ezért ajánlott fehérjében gazdag ételeket beiktatni az étrendbe. Amikor a szervezet elegendő fehérjéhez jut általában megszűnik az édesség utáni sóvárgás és normalizálódik az alvás.
2) Szív- és érrendszeri problémák
A fehérjehiány szívproblémákat okozhat akárcsak a 2-es típusú cukorbetegség.
Emellett hipoglikémiát is okoz.
3) Vörös bőrkiütések és hajhullás
Ha vörös bőrkiütés és hajhullás jelentkezik, az fehérje- és B-vitaminhiányra utalhat.
E probléma elkerülése érdekében tanácsos gombát, dióféléket, lazacot, makrélát, heringet, avokádót, karfiolt, banánt és málnát fogyasztani.
4) Fehér vagy vörös foltok az arcon, a karon és a combon
Ez a fehérjehiány tünete lehet. Az esszenciális zsírsavak és az A- és D-vitamin hiányára is utal.
A megoldás erre a problémára az, hogy hagyja abba a sok transzzsír fogyasztását, és növelje az egészséges zsírok bevitelét.
Az olyan élelmiszerek, mint a lazac, a makréla, a hering, a mandula, a szezámmag, a dió, a chia mag és a lenmag nagyon jók a foltok elleni küzdelemben.
Javasoljuk továbbá a zöld leveles zöldségek, a cékla, a sárgarépa és a zeller fogyasztását.
5) Görcsök és lábfájás
A fehérje mellett ez kalcium-, kálium- és magnéziumhiányra utalhat.
Mogyoró, banán, mandula, sütőtök, alma, cseresznye, brokkoli és minden zöld leveles zöldség fogyasztása ajánlott.
6) Az izomtömeg elvesztése
Ennek oka, hogy a szervezet a szövetekből és az izmokból fehérjét használ fel.
7) Késleltetett fizikai és szellemi fejlődés
Köztudott, hogy az a gyermek, aki nem megfelelően táplálkozik a korai években, sok esélye van arra, hogy fizikai és mentális problémái legyenek.
8) Bizsergés a testben
Ha a folsav és a B-vitamin hiányos, a gyermek bizsergő érzéseket tapasztalhat a testében, különösen a kezében és a lábában.
Ez a perifériás idegekkel függ össze, és általában fáradtság, depresszió, szorongás és hormonális egyensúlyzavar kíséri.
A megoldás a tojás, a sörélesztő és a hüvelyesek (mindenféle) gyakoribb fogyasztása.
A mandula, a lenmag, a chia, a bab, a borsó, a lencse, a zab és a quinoa szintén jó források.
Ami a zöldségeket illeti, a brokkoli, a káposzta, a gomba és a spenót kiváló választás.
A legjobb húsok fehérjefogyasztásra a marhahús, a vadlazac, a pulyka és a házi csirke.
Reméljük, a cikk elnyerte a tetszését és nem felejti el, hogy megossza a barátaival és családtagjaival is. Köszönjük.