Blogolunk / Egészség

Avitaminózis jelei, tünetei és kezelése

Az avitaminózis egy vagy több vitamin akut hiánya, egyfajta vitaminéhség.

Itt a tavasz, meleg van és napsütéses, de Ön nem érzi jól magát. Fáradtság, kedvetlenség és gyakori megfázás. Sokan szembesülnek a vitaminhiány ilyen tüneteivel, de nem fordítanak rájuk nagy figyelmet, és nem tesznek ellene semmit.

A vitaminhiány az ember csökkent funkcionális tartalékainak tünete.

Az ember észreveheti, hogy azonos élettempó, azonos érzelmi és fizikai megterhelés mellett egyre fáradékonyabbá válik. Több időre van szüksége a regenerálódáshoz.
A fertőző betegségek is elszaporodnak, különösen ősszel és tavasszal. A mandulagyulladás, a fogszuvasodás és a hörghurut akutabbá válik.
Emellett csökken a jó közérzet, az aktivitás és a hangulat. Megjelennek a vérzéses tünetek, gyakori változások a bőrön, a hajon és a körmökön.
Ez általában E-vitamin- és B-vitaminhiánnyal hozható összefüggésbe.

AVITAMINÓZIS TAVASSZAL

Tavasszal többet kell a szabadban lenni, ha van lehetősége sétálni, különösen a napsütéses napokon, nem hanyagolhatja el. Persze a vitaminhiányra is ügyelni kell, különösen az antioxidáns tulajdonságokra. Az A-, E-, C- és PP-vitaminok. Ezek nem elegendőek a szervezetben. Ezenkívül orvoshoz kell fordulni, néha az ember elegendő vitamint fogyaszt. Azonban a krónikus betegségek, különösen az emésztőrendszer miatt nem szívódnak fel eléggé.

Megelőző intézkedések az olyan állapotokra, mint például: szezonális súlyosbodás, különösen a tavaszi hipovitaminózis, egészséges életmódból, ésszerű étrendből áll. Az ésszerű táplálkozás nem az étel mennyiségét, hanem az összetételének minőségi változását foglalja magában, amelynek egy célja van. Az emberi test megfelelő ellátása vitaminokkal, amelyeket a friss gyümölcsök és zöldségek tartalmaznak.

Természetesen a friss gyümölcsökre és zöldségekre, halakra és tejtermékekre kell helyezni a hangsúlyt. Igyon gyógyteákat, és hatékonyan fogyasszon egy szelet fokhagymát, egy szelet citromot is.

De ha súlyos a vitamin hiánya, vagy ha úgy érzi, hogy kevés az energiája, ha ingerlékeny és álmatlanságtól, étvágytalanságtól szenved, akkor érdemes kipróbálnia a vitaminkeverékeket.

Receptek az Avitaminosisra: népi gyógymódok

A csipkebogyó infúzió kiváló orvosság alacsony vérnyomás esetén. Vegyünk egy kis lábast. Használjon 1 evőkanál vadcsipkebogyót 1 evőkanál forró vízhez. Fedjük le fedővel, és forraljuk 10 percig. Ezután hagyja állni 12 órán át. Az idő leteltével szűrje le. Naponta 2-3 alkalommal vegyen be 1/2 csészényit. Ízlés szerint adhat hozzá mézet.

Vitaminos keverék: egy tojássárgáját tegyen egy tálba, adjon hozzá 1 evőkanál citromlevet, 1 evőkanál narancslevet és 1 teáskanál mézet. Alaposan keverje össze, és reggelire fogyassza el. Ez egy elég ízletes keverék, amely sok energiát ad, és telíti a szervezetet a szükséges vitaminokkal.

Avitaminózisos időszakban hasznos a vörös áfonyalevél szedése. B- és C-vitaminban, káliumban, mangánban és kalciumban gazdag. Keverjük össze 1-3 eperlevéllel, és főzzünk 1 evőkanál keveréket 1 liter vízhez. Hagyjuk egy órán át ázni, naponta 4-szer vegyünk be egy pohárral.

Felbecsülhetetlen előnyök a fokhagymában. Tulajdonságai nagyon hasznosak a szervezet számára, különösen az avitaminózis során. A fokhagymaszeleteket bármilyen formában alkalmazható, használhatja étellel együtt, fokhagyma intolerancia esetén csak nyelje le a gerezdet, mint egy tablettát, és igyon vizet.

Gyűjtsük össze a nyírfaleveleket, alaposan öblítsük le és aprítsuk finomra. Az így kapott masszából 100 grammot adjunk fél liter forrásban lévő vízhez. Hagyja állni 4 órán keresztül. Naponta háromszor 1 csésze infúziót vegyen be.

Nagyon finom, és ami a legfontosabb, hasznos recept a citromból. Vegyünk egy citromot, vágjuk apró szeletekre, adjunk hozzá cukrot. Adhatja teához, vagy egyszerűen csak megeheti, vagy öblítse ki a száját citromos főzettel. Ajánlatos citrusféléket is fogyasztani.

Reméljük, a cikk elnyerte a tetszését és nem felejti el, hogy megossza a barátaival és családtagjaival is. Köszönjük.

Facebook Hozzászólások
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial