A reflexológia egy több ezer éve ismert és fennmaradt holisztikus gyógyítási módszer, amelynek hatásmechanizmusa ma már tudományosan is bizonyított. A reflexológia segítségével felmérhető a szervezet állapota, és felerősíthetők a szervezet öngyógyító folyamatai.
A HATÁSMECHANIZMUS LÉNYEGE:
A talpon és lábfejen több mint 70000 idegvégződés található. Ezek úgynevezett reflexzónákba és pontokba rendeződve alkotják a pontos mását a szervezetnek. A bőr egyik rétegében (hypodermis) optimális esetben a szövetösszetétel kb. 65% kötőszövet, 27% erek és 8% idegszövet (Pacini és Golgi), mely receptorok különösen érzékenyek a nyomásra.
A kapcsolat a reflexzónák, a szervek és az agy között jól mérhető idegi és biokémiai folyamatok által működik. A szervezetben bekövetkező funkcionális vagy szervi elváltozás a biokémiai folyamatok révén rögtön módosítja a reflexzónákban lévő szövetösszetételt. Az idegszövetek felszaporodnak 40% fölé, a kötőszövet aránya lecsökken 30% körülire. Így az adott reflexzóna sokkal érzékenyebb a rágyakorolt nyomásra. A megváltozott területeknek (“lerakodások”) fizikai jellegzetességei attól függően változnak hogy milyen stádiumban van a hozzátartozó szerv. A lerakódások kitapinthatóak és megkülönböztethetők méretük, tömörségük és érzékenységük alapján.
A talpon lévő reflexzónákban történő elváltozások utalhatnak olyan folyamatokra is, amelyek még nem okoztak tüneteket és panaszokat ezért egy átfogó felmérés után kezdődhet meg a kezelés, ami az adott reflexzónák ingerlését jelenti a terapeuta által meghatározott módon és időközönként. Az ingerlés hatására az agy válaszként “parancsot“ ad az adott szerv optimális működésének helyreállítására, illetve regenerálódására.
A gyógyulás mértéke és időtartama függ az egyéntől, hiszen a panaszok, tünetek is különböző inteznitással és időtartamban alakulnak ki, de nem függ a betegség jellegétől. A panasszok tüneti kezelése helyett a reflexológus a szervezet egészének optimális működését segíti helyreállítani.
A reflexológia által megőrizhetjük egészségünket, helyreállíthatjuk megváltozott állapotunkat az akadémiai orvoslás kiegészítéseként, vagy sok esetben alternatívájaként.
Nincsenek kockázatok és mellékhatások.
Itt egy kis videó, ami segít a kezdésben, és támpontot ad a helyes technikához. Miközben nézed a videót, nyugodtan csináld te is.
Reméljük, a cikk elnyerte a tetszésed és nem felejted el, hogy megoszd a barátaiddal és családtagjaiddal is. Köszönjük.
Forrás: szupertanacsokbloghu.hu