Egészség / Érdekesség

Kezünkben a megoldás a vérnyomásproblémákra és ízületi gyulladásokra!

Modern világban élünk. Élvezzük a kultúra ezernyi áldását, és szenvedjük még több ártalmát. Köztudomású, hogy az emberi szervezet napjainkban mennyi veszélynek van kitéve. Ugyanakkor mindenki szeretne sokáig, jó egészségben élni, és keresi, kutatja a hozzá vezető utat. Házi természetes gyógymódokkal – bizonyos fokig – védekezhetünk az ártalmak ellen. A jelszó: vissza az ősi természethez. A kutatók, biológusok az élet számos területén keresik a természet gyógyító titkait, főleg az olcsó, illetve pénzbe nem kerülő természetes gyógymódokat. Ilyen például a kézmasszázs, amely ugyan nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot és gyógyítást, de néhány betegség megelőzhető vele.

A reflexzónamasszázs 5-6000 éves múltra tra tekint vissza. Szakértői szerint azért hatásos, mert az egész testünket, így a kezünket is energiapályák járják át. Az egészséges emberben az életenergia akadálytalanul áramlik, s egyformán oszlik el, de ha hosszabb időre megreked, az egészség veszélybe kerül. A reflexzónamasszázs segítségével az ilyen blokád feloldható és az energiarendszer ismét egyensúlyba kerül. A zónaterápia szerint – a talphoz hasonlóan – a kézen is vannak olyan reflexzónák, amelyek egyes testrészek és szervek területeinek felelnek meg. A két kéz az egész test kicsinyített képmása.

A kézmasszázsnak a lábmasszázzsal szembeni előnye, hogy mindenki bármikor – például séta, fürdés, olvasás, beszélgetés, tévénézés, rádióhallgatás, utazás közben is – végezheti.

MAGAS ÉS ALACSONY VÉRNYOMÁS ESETÉN:
Sok nő szenved magas vagy alacsony vérnyomásban. A vérnyomást szabályozó zónák mindkét kézen a kézháton találhatók a kézközépcsontok közötti árkokban ; tapogassuk ki ezeket, és a másik kéz hüvelyk- és mutatóujjával lágyan megfogva, kezdjük ott masszírozni. A hüvelykujj legyen a tenyér oldalán, a mutatóujjal pedig mind a két kézen 15-30-szor lágyan simogassuk a kézközépcsontok közötti árkokat az ujjközök irányába. A masszázs naponta többször is végezhető. A gyógymasszázs egyformán jó magas vagy alacsony vérnyomásra is.

SZÁMTALAN FÁJDALOM CSILLAPÍTHATÓ:
Ha fáj a hátunk, a gerinc zónáit masszírozzuk. Ha fáj a fejünk, ez is enyhíthető kézmasszázzsal. A fej reflexzónái mindkét kézen a hüvelykujj és a többi ujjbegyén találhatók. Az agyvelő zónái a hüvelykujj begyén helyezkednek el. A fejüregek zónái az egyes ujjbegyeken találhatók. Ezeknek a zónáknak a rendszeres masszázsa a fej vérellátását javítja.Segít a koncentrálóképesség zavarain, az idegesség feloldásában.Olyannyira egyszerű, hogy még az iskolás gyerekeknek is ajánlható, különösen a vizsgaidőszak fejfájást okozó izgalmainak levezetésére. Az ujjak gyúró, körkörös masszírozása kellemes és lazító, de ugyanakkor pezsdítő hatású is.

KÉZÍZÜLETI PROBLÉMÁK ENYHÍTÉSE:
A kézízületi panaszokkal küzdő hölgyeknek nehéz a háztartási munkákat elvégezniük, mivel az ujjai fájnak, a rajtuk keletkezett csomók a szabad mozgást akadályozzák. Az orvos által előírt teendőkön kívül házilag is megpróbálhatjuk enyhíteni a panaszokat. Ennek érdekében minden este 20-30 percig áztassuk a kezünket kamillás fürdőbe, de a kamillateát ne szűrjük le, és a gyógynövényeken kívül még egy evőkanál só is kerüljön bele. Jó alkalom erre a tévénézés, még külön időbe se kerül. Utána a kezet masszírozó mozdulatokkal kamillás krémmel kenjük be, majd szorgalmasan ujjgyakorlatokat végezzünk: zongorázó kézmozdulatokat vagy ökölbe szorítva, majd erőteljesen széttárva az ujjakat, utána a másik kezünkkel minden ujjunkat megfogva, alaposan megrázzuk.

A kezünk, ujjaink egészségének visszaszerzése érdekében rendszeresen speciálisgyógyteát érdemes inni. Reggeli és ebéd előtt fél órával kortyoljunk egy pohárnyit belőle. A teához a gyógynövényboltokban kapható 50 g iglicgyökeret, 50 g aranyvesszőfüvet, 50 g kukoricabajuszt, 100 g nyírfalevelet, 100 g babhüvelyt, 100 g gyermekláncfüvet meg 100 g galagonyabogyót alaposan összekeverünk, és fél liter vízhez két púpozott evőkanálnyi keveréket adunk Egy-két percig forraljuk, majd a tűzről levéve lefödjük, 20 perc múlva leszűrjük, és mézzel ízesítjük. Ez a tea nemcsak a kézre, hanem a szívre is kedvezően hat.

És végül, a természetes gyógymódok előnye a gyógyszerekkel szemben, hogy mellékhatásuk nincs, tehát szervezetünknek soha nem ártanak, inkább csak használnak. Ha tehát valaki a jelenlétünkben „tördeli” a kezét, ne szóljunk rá, inkább figyeljük meg, hogyan is csinálja.

Forrás: bidista.com

Facebook Hozzászólások
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial