Sokan szeretik a dióféléket, de kevesen tudják, hogy a szárított diófélék enzimgátlókat tartalmaznak – olyan anyagokat, amelyek lassítják az emésztési folyamatot. Ezért olyan nehezen emészthetőek az ilyen diófélék, és szinte változatlan formában távoznak a szervezetből.
Inaktív állapotban a gátlók megakadályozzák, hogy a dió kicsírázzon, ami segít abban, hogy száraz maradjon, mielőtt nedves környezetbe kerülne. Nem véletlenül találta ki maga a természet ezt az összetett mechanizmust, hasonlóan ahhoz, ahogyan a magvak csíráznak vízben. Ezért történik vízben a dióban lévő hasznos anyagok aktiválódásának folyamata. Ennek eredményeképpen a szervezet minden hasznos dolgot feldolgoz.
Az áztatás jelentősen növeli a diófélék tápértékét!
Szinte minden diófajta jót tesz a szervezetünknek: javítja az agyműködést, támogatja a szívműködést, eltávolítja a koleszterint stb. Azonban nem szabad elfelejteni, hogy nagy mennyiségben ez a hasznos termék méreg lehet a szervezet számára. Az optimális adag napi egy marék dió.
A vízzel „feldúsított” dió még több hasznos anyagot tartalmaz, kellemes ízű, könnyebben emészthető és jobban felszívódik a szervezetben.
Íme, hogyan hozhatja ki a legtöbbet a diófélékből. Használja ezeket a tippeket, hogy tudja, melyik diófélét mennyi ideig kell áztatni.
Dió – 8 óra.
Mandula – 12 óra.
Mogyoró – 8 óra.
Földimogyoró – 1-2 óra.
Fenyőmag – 8 óra.
Makadámiadió – 4 óra.
Kesudió – 6 óra.
Általános szabály: minél keményebb a dió, annál tovább kell áztatni. Hozza ki a legtöbbet az ételéből!
Reméljük, a cikk elnyerte a tetszését és nem felejti el, hogy megossza a barátaival és családtagjaival is. Köszönjük.