Blogolunk / Egészség

Bár látszólag biztonságosnak tűnik, a masszázs káros is lehet

loading...

A gerinc nagy terhelést bír el. A nemtörődömség és a saját egészségük elhanyagolása azonban ahhoz vezet, hogy 10-ből 8 ember hátfájástól szenved. És még ebben a helyzetben sem mindenki rohan a szakemberekhez, és inkább tűri a fájdalmat, elhalasztva az orvoslátogatást. Ez csak bonyolítja a helyzetet.

Ma elmondjuk, hogyan kell helyesen masszírozni a hátat, figyelembe véve a neurológus és csontkovács véleményét. Reméljük, hogy a szakértő tanácsaival jelentős előrelépést érhet el a gerincproblémák elleni küzdelemben.

A megfelelő hátmasszázs

„A különböző masszázsterapeuták egyáltalán nem tekintik a gerincet a hát részének. Valamikor az anatómiaórákon tanulmányoztuk a gerinc csontjait, a csigolyák alakját és egymáshoz való kapcsolódását… De hogy mindez hogyan működik, hogyan hat az idegekre, hogyan lép kölcsönhatásba az agyi erekkel – ezt senki sem tanulmányozta” – mondja Alexander Afonin masszázsterapeuta.

„Ennek eredményeképpen vannak csontkovácsok, masszőrök, akik úgy lépnek kapcsolatba a gerinccel, hogy nem nagyon értik, hogyan működik. Elhallgatják, hogy a klasszikus masszázs csak előkészítése a csontkovácsolásnak. Maga a masszázs nem önálló kezelési módszer.

Ennek eredményeképpen a masszőr a csontok gyengéd gyúrását és a keresztcsont gyúrását ígéri az elfogadható hatás elérése érdekében. De nem érnek el semmilyen eredményt. Az ilyen manipuláció után egyes problémák eltűnnek, mások pedig megjelennek.

„A csontkovácsok rögzítik a csigolyákat, de nem fejezik be a munkát. Nem hallottam még egyetlen olyan csontkovácsról sem, aki egyszer beállítja a csigolyát, és az ügyfél a következő 5 évre elfelejtheti a problémát. Nem a 30 éves páciensekről beszélek, akiknek még mindig óriási gerinc erőforrásuk van.

A fontos dolog, amit nem szabad elfelejteni, hogy a masszázs csak bemelegítés, nem gyógymód. Tegyük fel, hogy a páciensnek fájdalmai vannak a jobb lapocka tájékán, és csak azon a területen érez kellemetlenséget. De meg kell értenünk, hogy ennél a problémánál biztosan van egy csigolyahiba valahol a nyak tövében és biztosan a szegycsont-lumbális találkozásnál, vagy a keresztcsont tövében, vagy a hát alsó részén (ami ritkábban fordul elő).

„Tehát van egy lapockafájdalom, néhány ficam és néhány kapcsolódó probléma, mint például görcs a vállban vagy egy becsípődött ideg a könyökben vagy a csuklóban. Mit csinál a masszőr? Megszorítja a vállat. A páciens megkönnyebbülést érez. De hogyan dolgozik a szakember a kiváltó okon, a kificamodott csigolyán? Nem teszi!

loading...

A legjobb esetben a panaszok hat hónap múlva visszatérnek. Ezután a masszázst 4 havonta egyszer, majd 3 havonta egyszer, majd még gyakrabban kell elvégezni. Bár látszólag biztonságosnak tűnik, a masszázs káros lehet. A görcsös izom ugyanis megvédi a gerincet a csigolyák további elmozdulásától. Ha esztelenül nyújtjuk és lazítjuk az izmokat, a fájdalom elmúlik, de a csigolya tovább mozog” – mondja a szakember.

„Gyakran hallottunk már olyat, hogy valakit átgyúrtak, a fájdalom elmúlt, és boldog, de megjegyzi, hogy valahol zsibbad valami. A zsibbadás azonban sokkal súlyosabb helyzet. Egy becsípődött ideg sokkal rosszabb, mint egy múló izomfájdalom.

A beteg azt hiszi, hogy összenyomják, és elmúlik. De ez csak rövid ideig segít, mert az ok mélyebben, a gerincben van. És ugyanazok a csontkovácsok, akik a koponyacsontokkal dolgoznak, nem akarnak a gerinccel dolgozni. De akkor ki fogja rögzíteni a csigolyákat a csontkovácsnál tett látogatás után? Ez nem egyértelmű.

„A csontkovácsok egy külön téma. Valamiért ezek a szakemberek mindent megtesznek azért, hogy az ügyfelet boldoggá tegyék, ahelyett, hogy a testét a természetes állapotába hoznák vissza. Ennek eredményeképpen egy csontkovács enyhíti a görcsöket, és még a vállban vagy a lapockában is korrigálhat valamit, de nem nyúl a szomszédos területekhez, ahol szintén probléma van.

A szakember feladata pedig az, hogy teljesen „újra összerakja” az illetőt, hogy a probléma évekig ne térjen vissza. Ha az összes csigolya a helyére kerül, az összes ízület, beleértve a keresztcsontot is, valamint a koponya csontjai is helyre kerülnek, az végleges. Természetesen ez nem egy alkalommal történik meg. Ráadásul a páciensnek otthon gyakorlatokkal kell megszilárdítania az eredményt. De a hatás évekig tart!

„De a csontkovácsok csak ott korrigálnak, ahol a fájdalom van, anélkül, hogy a kiváltó okot kezelnék. Ennek eredményeként az ügyfél elégedett… és hat hónappal később visszajön. Mi másról lehetne szó, hiszen legutóbb is bevált neki! Pénzügyileg is kifizetődő, hogy folyton visszajön. Azonban minden manipuláció hatással van a csigolyákat összetartó izmokra és szalagokra.

Miért babrálná meg feleslegesen, ha egyszer összerakhatja, és nem nyúl hozzá többet? Nem arra való, hogy minden hónapban újrapozícionáljuk. Minél többször teszi, annál kevésbé fenntartható az eredmény. „.

„Régebben volt egy egészséges rendszer, ahol a régi időkben a csontkovácsok a fürdőben magas hőmérséklet és masszázs segítségével ellazították az illetőt, majd visszahelyezték a csigolyákat, majd a hőmérséklet visszaállításával segítettek nekik „bekapcsolni”.

Az egy dolog, ha valaki időhiányban van, és rövid időre, sürgősen korrekcióra akarja használni a masszázst. De ostobaság azt hinni, hogy egy rendszeres masszázs végleg megoldja a problémát. Mert nincsenek krónikus görcsök csigolya elmozdulás nélkül” – mondja Alexander Afonin.

Reméljük, a cikk elnyerte a tetszését és nem felejti el, hogy megossza a barátaival és családtagjaival is. Köszönjük.

Facebook Hozzászólások
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial